قیمت سنگ نمک صنعتی

قیمت سنگ نمک صنعتی درب معدن، قیمت سنگ نمک خوراکی، سنگ نمک معدنی، سنگ نمک دامی، بارگیری از معدن و ارسال به سراسر کشور، هزینه بارگیری کاملا رایگان.

قیمت سنگ نمک صنعتی

سنگ نمک یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین سنگ های موجود در طبیعت بوده که منابع خوراکی آن فقط و در چند کشور خاص وجود داشته و بسیاری از کشور های جهان از داشتن منابع این سنگ بی بهره اند اما نمونه صنعتی آن معمولا در اکثر نقاط دنیا قابل استخراج است.

ایران و پاکستان در منطقه آسیا از بزرگترین دارندگان سنگ نمک محسوب می شوند و کشورهای اطراف اکثرا از طریق این دو کشور نسبت به تامین نیاز خود اقدام می نمایند که دارای منابع فراوان سنگ نمک می باشند.

قیمت سنگ نمک صنعتی برای فروش بالای این سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است با توجه به اینکه سنگ نمک در کشور ایران کیفیت بالایی دارد طبیعی است بسیاری از کشور های جهان از جمله کشور های حاشیه خلیج فارس به دنبال وارد کردن و استفاده از سنگ نمک صنعتی باشند.

قیمت سنگ نمک صنعتی

بدیهی است هرچه سنگ نمک صنعتی تولیدی در کشور برای فروش به کشور های مختلف جهان مناسب تر باشد تعداد کشورهای خریدار افزایش خواهند یافت البته نوع بسته بندی و درجه کیفی محصول نیز عامل اصلی در این زمینه است.

نمک صنعتی در موارد بسیاری دارای اهمیت می باشد از جمله کاربردها و مزایای استفاده از نمک صنعتی، کاربرد آن در:

 • تولید محصولات شیمیایی
 • استفاده در تولید محصولات زینتی از قبیل چراغ خواب سنگ نمک و تندیس های نمکی

می باشد که باعث شده است استفاده از این نوع سنگ در جهان رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد.

قیمت سنگ نمک صنعتی

آشنایی با سنگ نمک صنعتی

همان طوری که در سطور بالاتر گفته شد سنگ نمک یکی از پرکاربرد ترین انواع سنگ های معدنی موجود در پوسته کره زمین بوده که کاربردهای فراوانی که دارد باعث شده است استفاده از این سنگ در کشور های مختلف جهان افزایش یابد.

سنگ نمک دارای رنگ های مختلفی می باشد که بسته به نوع کانی ها و عناصری که در ساختار آن وجود دارد به رنگ های مختلفی دیده می شوند به عنوان مثال رنگ های قرمز، نارنجی، آبی، صورتی و … از جمله رنگ هایی هستند که در نتیجه وجود عناصر مختلف در سنگ نمک صنعتی ظاهر می شوند.

قیمت سنگ نمک صنعتی

قیمت سنگ نمک به رنگ سنگ نمک نیز بستگی دارد به عنوان مثال رنگ آبی سنگ نمک که به دلیل وجود عنصر پتاسیم در آن می باشد و به دلیل کمیاب بودن قیمت بسیار بالایی دارد.

یادداشت

سنگ نمک آبی تنها در ایران وجود داشته و ایران تنها صادر کننده این نوع سنگ نمک می باشد و این نوع سنگ در کشور های دیگر یافت نمی شود و یا به ندرت و به صورت موردی یافت می شود.

کاربرد نمک صنعتی

نمک صنعتی با توجه به کاربرد های فراوانی که دارد مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان قرار گرفته است. کاربرد نمک به عنوان:

 • سنگ نمک خوراک دام
 • کاربرد به عنوان سنگ های نمک زینتی و تندیس های نمکی
 • استفاده از سنگ نمک برای ساختن اتاق های نمک
 • سختی گیر رزینی و تصفیه آب
 • رنگرزی و پدباغی
 • یخسازی
 • خشک کردن ماهی
 • تولید کلیه مواد غذایی

و … از جمله کاربرد های این نوع سنگ نمک می باشد.

باید بدانید استفاده از سنگ نمک برای رفع سختی آب از مهمترین موارد کاربرد سنگ نمک در سراسر دنیاست و بخش فراوانی از سنگ ها در این حوزه استفاده می شود.

آب سخت به آبی گفته می شود که مقدار یون ها و کاتیون هایی مثل کلسیم و منیزیم در آن بالا باشد. آب سخت در صنعت کاربرد زیادی نداشته و باید برای استفاده از آن سختی آن را کاهش داد. یکی از مهم ترین کاربرد های سنگ نمک این است که می توان از آن در دستگاه های سختی گیر و در مخازن نمک از آن استفاده نمود و سختی آب را به وسیله آن کاهش داد.

قیمت سنگ نمک صنعتی

خرید سنگ نمک سمنان از معدن

یکی از استان های ایران که دارای معادن بسیار فراوان سنگ نمک می باشد استان سمنان است و شهر سمنان و شهر گرمسار از جمله شهرستان هایی در این استان می باشند که معدن سنگ نمک در آن ها از معروفیت بالایی برخوردار بوده و این معادن سنگ نمک مورد نیاز کشور و همچنین کشورهای دیگر جهان را تامین می نماید.

یادداشت

برای خرید عمده سنگ نمک از معدن با ما تماس بگیرید

تفاوت سنگ نمک خوراکی و صنعتی

سنگ نمکی که از آن به عنوان سنگ نمک خوراکی استفاده می شود و برای خوراک دام و همچنین تولید نمک طعام برای انسان مورد استفاده قرار می گیرد، نباید حاوی عناصر سنگین و سمی باشد که برای سلامتی انسان و حیوانات مضر باشد لذا نمی توان از سنگ نمک معدنی به طور مستقیم برای استفاده به عنوان نمک خوراکی استفاده نمود.

البته همه سنگ نمک ها مانند یکدیگر نیستند و در این زمینه ۳ نوع سنگ نمک بسیار استثنایی توسط مجموعه هالیتو بهره برداری می شود که عبارتند از:

 • سنگ نمک آبی
 • سنگ نمک کریستالی
 • سنگ نمک سفید اعلاء

این ۳ نوع از سنگ نمک بسیار کمیاب و دارای قیمتی به مراتب بالاتر از بقیه سنگ نمک ها هستند و از طرفی دیگر خلوص آنها حتی از نمک تصفیه شده خوراکی نیز بالاتر است

قیمت سنگ نمک صنعتی

فروش عمده نمک تصفیه شده

نمک تصفیه شده از نوع تبلور مجدد در بازار صادراتی ارزش بسیار بالایی دارد چرا که بیشترین درصد خلوص را در میان تمامی اقسام نمک دارد.

مجموعه سنگ نمک هالیتو نمک تصفیه شده خوراکی را با حداقل خلوص ۹۹٫۲ درصد و ماکزیمم ۹۹٫۸ % که رقمی بسیار شگفت انگیز است به مشتریان خود در کیسه های ۲۰ و ۲۵ کیلویی عرضه می کند.

قیمت سنگ نمک صنعتی

قیمت سنگ نمک صنعتی درب معدن

نوع سنگ نمک قیمت هر تن
سنگ نمک خوراکی اعلا ۲۸۰۰۰۰
سنگ نمک خوراکی درجه یک ۲۳۰۰۰۰
سنگ نمک دامی سفید ۱۵۵۰۰۰
سنگ نمک دامی رگه دار ۹۵۰۰۰

برای اطلاع از قیمت روز سنگ نمک از این صفحه دیدن نمایید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.