سنگ نمک کروی

تولید کننده سنگ نمک کروی چراغدار، از سایز کوچک تا بزرگ ۳۰ سانتی، سنگ نمک کروی و گوی ماساژ بدون چراغ در چند سایز مختلف، ۵ سانتی ۶ سانتی ۷ سانتی و ۸ سانتی، تولید و فروش به صورت عمده.

سنگ نمک نوعی از سنگ های رسوبی است که با انباشته شدن نمک ها در اعماق دریاها و اقیانوس ها در طول سالیان گذشته به وجود می آید. ساختار سنگ نمک از واکنش و ترکیب دو یون سدیم و یون کلر تشکیل یافته است؛ در واقع سنگ نمک همان کانی سدیم کلرید بوده و با نام کلرید سدیم طبیعی یا هالیت شناخته می شود. سنگ نمک کروی از تراش هایی که روی تکه های این سنگ ها انجام می گیرد تولید شده که دارای خواص و کاربردهای بسیار زیادی می باشد.

خواص سنگ نمک در خانه

سنگ نمک در خانه فواید بسیاری دارد و به عنوان ابزار مفید برای ایجاد آرامش در خانه استفاده می شود. از آن جمله مهم ترین خواص این سنگ می توان به پاکسازی هوای خانه، بهبود مشکلات تنفسی و ریه، دفع امواج و انرژی‌های منفی محیط و افراد، بهبود کیفیت خواب شبانه و کاهش استرس و ایجاد حس آرامش اشاره کرد.

سنگ نمک کروی

سنگ نمک را در کجای خانه قرار دهیم؟

کشورهای مختلفی مثل استرالیا، چین، اروپاییان و اعراب مدت زمان طولانی است با خواص سنگ نمک آشنا شده‌اند و به عنوان سنگ تزئینی و درمانی از آن استفاده می کنند. سنگ نمک کروی که در اشکال و رنگ های مختلف تولید می شود می تواند آثار مثبتی روی سلامتی داشته باشد. البته باید این سنگ ها در محل های خاصی از خانه قرار گیرند که بیشترین زمان را در محیط به سر می برید؛ مثل

 • گوشه­‌‌های تاریک و کم نور
 • راهروها،
 • سرویس­ های بهداشتی
 • حمام
 • گلدان ‌ها
 • کنار آنتن wifi
 • و ترکیب سنگ نمک، زیرزمین یا انبار خانه و شمع در جهات خاص.

سنگ نمک کروی

خواص گوی نمک ماساژ

سنگ نمک کروی که به آن گوی نمک ماساژ نیز گفته می شود از سنگ نمک معدن ساخته شده و دارای خواص معدنی غنی شامل کلرید سدیم، کلسیم، پتاسیم، منیزیم، فسفر، آهن، منگنز و روی است. به طور طبیعی نمک یک ماده گرم و خشک بوده و برای بدن فواید بسیاری دارد؛ برخی از مهم‌ترین خواص گوی نمک ماساژ شامل موارد زیر است.

 • بهبود دردهای عضلانی و مفاصل
 • کاهش درد و التهابات بدن هنگام بیدار شدن
 • لایه بردار و اسکراب ملایم پوست
 • افزایش گردش جریان خون
 • کمک به تحریک نقاط ماشه‌ای در عضله
 • سفت شدن و استحکام عضلات
 • رفع خستگی های ناشی از فعالیت های روزانه
 • اصلاح گودی کمر
 • مخصوص ماساژهای ورزشی و پرفشار
 • اصلاح کف پای صاف
 • رفع سلولیت و شکل دهی به بدن
 • کمک به آزاد شدن اسید لاکتیک و دفع سموم از بدن

سنگ نمک کروی

روش ساخت گوی سنگ نمک

همان طور که گفتیم برای ساخت گوی نمک ماساژ باید سنگ نمک داشته باشیم. با توجه به نوع ماساژ می توان از سنگ نمک کروی قرمز، زرد، نارنجی و…استفاده کرد. با صیقل دادن سنگ نمک های با ابعاد کوچکتر، سطح سنگ یک دست به شکل کروی گرد، قلبی، صاف یا نامنظم در می آید.

بعد از تراش و ساخت سنگ نمک کروی از آن برای تولید وسایل مختلف دکوری و تزئینی استفاده می شود. همچنین می توان در داخل سنگ نمک تراش خورده لامپ گذاشت تا با روشن شدن منبع نور در آن ذرات نمکی در هوا معلق شوند.

سنگ نمک کروی

قیمت گوی سنگ نمک

سنگ نمک کروی که در ساخت گوی نمک ماساژ به کار می رود از معادن سنگ نمک در گرمسار استخراج شده و در بازار جهانی از مرغوبیت و کیفیت بالایی برخوردار است. گوی های ماساژ و سنگ نمک کروی چراغ‌دار در ابعاد و شکل های مختلف ساخته می شوند و می توان این محصولات را از فروشگاه های آنلاین خریداری کرد. با توجه به ابعاد و کیفیت این محصولات قیمت متفاوتی برای آن‌ها در نظر گرفته می شود؛ به همین دلیل برای خرید این محصول باید از سایت های معتبر قیمت سنگ نمک کروی و گوی سنگ نمک را استعلام نمایید.

تعداد سفارش
نام محصول کمتر از ۳۰۰ عدد بیشتر از ۳۰۰ عدد
گوی سنگ نمک ماساژ ۵ سانتی ۲۷۰۰۰ ۲۰۰۰۰
گوی سنگ نمک ماساژ ۶ سانتی ۲۲۰۰۰ ۲۹۰۰۰
گوی سنگ نمک ماساژ ۷ سانتی ۳۱۰۰۰ ۲۶۰۰۰
گوی سنگ نمک ماساژ ۸ سانتی ۳۵۰۰۰ ۳۰۰۰۰
گوی سنگ نمک چراغدار بسته به سایز و تعداد از ۱۴۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان متفاوت است

معرفی انواع مختلف سنگ نمک کروی

دو نوع سنگ نمک کروی شامل گوی چراغ دار و گوی ماساژ وجود دارد که اولی جنبه تزئینی و درمانی و دومی خاصیت درمانی دارند. اندازه سنگ نمک رابطه مستقیمی با شعاع انتشار یون منفی دارد؛ به عبارتی سنگ نمک بزرگتر می تواند یون منفی بیشتری از خود بازتاب دهد.

۱٫ گوی چراغ دار

سنگ نمک چراغ دار یا گوی چراغدار درانواع گوناگون و از ۲ تا ۲۵ کیلو تولید می شوند؛ برای فضای کاری کوچک چراغ نمک ۲ کیلوگرمی مناسب است و در اتاق خواب های کوچک استفاده از چراغ نمک ۶ کیلوگرمی پیشنهاد می شود. بر اساس استاندارد به ازای هر ۱۰ مترمربع فضا نیاز به سنگ نمک یک کیلوگرمی است.

 • چراغ ۲ تا ۴ کیلویی در فضای ۲۰ تا ۴۰ مترمربع برای اتاق کار یا اتاق درمان کوچک
 • چراغ ۴ تا ۶ کیلویی در فضای ۴۰ تا ۶۰ مترمربع برای اتاق‌ خواب کوچک
 • چراغ ۶ تا ۸ کیلویی در فضای ۶۰ تا ۸۰ مترمربع برای پذیرایی کوچک یا اتاق‌خواب متوسط
 • چراغ ۱۰ تا ۱۳ کیلویی در فضای ۱۰۰ تا ۱۳۰ مترمربع برای پذیرایی با ابعاد متوسط یا اتاق‌خواب بزرگ
 • چراغ ۱۳ تا ۱۶ کیلویی در فضای ۱۳۰ تا ۱۶۰ مترمربع برای اتاق جلسات
 • چراغ ۲۰ تا ۲۵ کیلویی در فضای ۲۰۰ تا ۲۵۰ مترمربع برای پذیرایی بزرگ و یا رستوران‌های تقریباً متوسط

سنگ نمک کروی

۲٫گوی ماساژ

گوی نمک ماساژ برای ورزش و بهبود و درمان بیماران و ورزشکاران استفاده می شود؛ این گوی از محصولات و تولیدات سنگ نمک معدن است که خواص درمانی فراوانی دارد. می توان از گوی ماساژ قبل از تمرین ورزش به منظور فعال کردن عضلات استفاده کرد و جهت کاهش استرس بعد از یک جلسه ورزش بسیار مفید است. همچنین استفاده از گوی ماساژ برای انجام رهاسازی میوفاشیال ضروری می باشد؛ این کار نوعی فیزیوتراپی محسوب می شود که به منظور کاهش تنش و سفتی در نقاط محرک خاصی در اطراف بدن انجام می گیرد.

امروزه اثربخشی گوی های نمک ماساژ برای افزایش دامنه حرکتی، عملکرد عضلانی، کاهش سفتی عضلانی، گرم کردن بدن و جلوگیری از آسیب عضلانی از سوی بیشتر پزشکان ارتوپد و فیزیوتراپیست ها تایید شده است. ابعاد و سایز گوی نمک ماساژ بر اساس نیاز مشتری در اندازه های مختلفی شامل ۴،۶،۸،۱۰،۱۲ تولید می شود.

سنگ نمک کروی

مرکز فروش سنگ نمک تزیینی

سنگ نمک های تزئینی می توانند به اشکال گوناگون نامنظم، قلبی شکل یا سنگ نمک کروی باشند. یکی از وسایل تزئینی که با سنگ نمک ساخته می شود آباژورهای سنگ نمک هستند که در اشکال هندسی متنوعی تولید شده و به بازار عرضه می گردند. برای خرید و مشاهده طرح های جذاب این محصولات می توان به مرکز فروش سنگ نمک تزئینی مراجعه کرد. اکثر این مراکز فروش محصولات با کیفیت و زیبایی را مثل چراغ، آباژور و شمعدان را در رنگ های سفید، قرمز و نارنجی در دسترس مشتری قرار می دهند.

سنگ نمک کروی

جمع بندی

سنگ نمک بعد از استخراج از معادن و تحویل به کارخانه‌های تولیدکننده توسط شرکت های بسیاری خریداری می شوند و به شکل‌ها و طرح های متنوع و اندازه های مختلف تراش می خورند. تولید سنگ نمک کروی و انجام تراش بر روی آن‌ها با هدف ساخت وسایل تزئینی و درمانی صورت رفته و برای تراش سنگ‌ها دستگاه های خاصی به کار می رود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.