خرید دل نمک

خرید دل نمک از سایت دل نمک، دل نمک جهرم، سنگ نمک کریستالی گرمسار، سنگ نمک شیشه ای، برای پاسخ به این سوال که دل نمک از کجا بخرم کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید و سفارش خود را به صورت عمده یا خرده ثبت کنید.

بسیاری از افراد دنبال مواد طبیعی و بدون هیچ افزودنی هستند چون اطلاع دارند که این مواد طبیعی در ارتقا کیفیت زندگی آنان بسیار تأثیرگذار خواهد بود. از طرفی بهتر است بدانید استفاده از نمک های سالمی مانند خرید دل نمک دارای فواید زیادی است. بیایید تا به شما بگوییم دل نمک چیست؟ چه خواص و کاربردی دارد؟ به طور کلی در این مقاله بیشتر با این نوع نمک آشنا خواهید شد.

 دل نمک چیست؟

دل نمک همان سنگ نمک کریستالی بوده که با نام های دیگری چون نمک هالیت و کلرید سدیم طبیعی نیز شناخته می شود. این نوع نمک یا از معادن استخراج شده و یا این که از تبخیر آب دریاچه ها و دریاها ایجاد می شوند؛ اما دل نمک در ایران و همچنین کشورهای آسیایی، به صورت سنگ نمک در معادن قابل استخراج هستند.

به راستی چرا نام دل نمک را به این نوع نمک داده اند؟ با توجه به این که این نوع نمک ها از دل معادن استخراج شده و بالاترین خلوص ممکن را دارند و از طرفی این استخراج کار زمان بر و هزینه بری می باشد نام دل نمک را به آن داده اند.

اهداف استفاده از این نوع نمک مختلف بوده گاهی به عنوان نمک خوراکی برای چاشنی غذا و استفاده خوراکی روزمره استفاده می شود و همچنین برای تولید لوازم آرایشی بهداشتی در صنایع تولیدی نیز کاربرد دارد. در گذشته سفره مردم با این نمک های کریستالی زیبا تزیین شده و به راحتی قابل استفاده بود. با روی کار آمدن نمک های یددار و بازاری، این نمک های طبیعی و پر خاصیت کنار گذاشته شدند؛ ولی اگر مردم از خاصیت نمک طبیعی اطلاع پیدا کنند، متوجه خواهند شد بهترین جایگزین نمک های یددار و کارخانه ای برای سلامتی خواهد بود. از طرف دیگر خرید دل نمک به عنوان وسایل زینتی و دکوراسیونی نیز کاربرد دارد.

علاوه بر همه این ها، می توان جهت حذف مواد معدنی از آب سخت در سیستم های نرم کننده آب از آن استفاده کرد. خواص ضد باکتریایی که این نوع نمک طبیعی دارد باعث شده در برخی از محصولات مراقبتی و بهداشتی مانند خمیردندان و دئودرانت استفاده شود.

خرید دل نمک

 آشنایی با انواع دل نمک

دل نمک یا همان سنگ نمک کریستالی با توجه به عنوان کریستالی که دارد به نظر می رسد فقط به رنگ سفید باشد. این در حالی است که با توجه به نوع معدن و نوع مواد معدنی که در نمک نهفته است دارای رنگ های مختلفی بوده ولی به طور عمده شفاف و بدون رنگ است.

سنگ نمک کریستالی بر اساس نوع شفافیت تقسیم بندی می شود لذا دل نمک به صورت دسته بندی های زیر در بازار عرضه می شود:

  • سنگ نمک کریستالی شیشه ای
  • سنگ نمک کریستالی شفاف
  • سنگ نمک کریستالی شیری
یادداشت

هر چه میزان شفافیت دل نمک بیشتر باشد به مراتب قیمت بالاتری نیز خواهد داشت

خرید دل نمک

خواص نمک معدنی در طب سنتی

طب سنتی به ما می آموزد که درمان در طبیعت یافت می شود. خوردن نمک معدنی یا همان سنگ نمک کریستالی که یک نمک طبیعی بوده در بسیاری از موارد شفابخش خواهد بود. متاسفانه در طب های امروزی خوردن نمک به طور کلی برای افرادی که فشار خون داشته، منع می شود. این در حالی است که استفاده از نمک طبیعی مانند دل نمک یا همان نمک معدنی موجب معجزه هایی در سیستم بدن شده و خوردن آن به اندازه آب، برای بدن لازم است.

یادداشت

نمک های تصفیه شده به دلیل اینکه تمامی عناصر نمک را از بین برده و فقط سدیم را باقی می گذارند لذا مصرف آن باعث افزایش فشار خون خواهد شد

به طور مثال برای بهبود سینوزیت توصیه می شود با خرید دل نمک و تهیه آب نمک با بلورهای سنگ نمک کریستالی و غرغره کردن آن، از دماغ بالا کشیدن و از دهان خارج کردن، به بهبود دردهای سینوزیت کمک کرد.

یادداشت

از دل نمک کریستالی در شرکتهای دارویی برای تولید دارو استفاده می شود

خوردن این نوع نمک می تواند برای سلامتی قلب و همچنین آرامش مفید باشد. علاوه بر این که در طب سنتی به خوردن این نوع نمک برای سلامت قلب و آرامش توصیه می شود، از سنگ نمک کریستالی به عنوان وسایل تزیینی می توان استفاده کرد و جهت انتقال حس آرامش و همچنین دفع فرکانس های منفی محیط توصیه می شود.

از طرف دیگر در مواد آرایشی و بهداشتی و خمیردندان های طبیعی از این نوع نمک استفاده شده و استفاده از آن ها در طب سنتی در این مواد توصیه می شود.

خرید دل نمک

استفاده از دل نمک برای تیروئید

خوب خرید دل نمک برای بهبود عملکرد تیروئید بسیار مؤثر خواهد بود. در این میان باید بدانیم استفاده از چه نمکی برای کم کاری تیروئید و استفاده از چه نمکی برای پر کاری تیروئید مفید خواهد بود. سنگ نمک کریستال یا همان دل نمک با توجه به این که حاوی ید نیست، استفاده از آن برای افرادی که به پر کاری تیروئید مبتلا بوده، مشکلی ایجاد نمی کند و حتی مفید محسوب می شود. مصرف منظم و البته به اندازه این نوع نمک به درمان پر کاری تیروئید کمک خواهد کرد؛ زیرا این نوع نمک متابولیسم بدن را افزایش داده و خود به خود در درمان این بیماری مفید خواهد بود.

برای درمان کم کاری تیروئید بهتر است نوعی از دل نمک موسوم به نمک صورتی استفاده کنید. جالب است بدانید با توجه به مواد تشکیل دهنده ای که دارد علاوه بر این که برای پرکاری تیروئید مفید بوده، برای کم کاری تیروئید نیز مفید است. وجود سدیم و پتاسیم موجود در نمک صورتی موجب می شود عوارض کم کاری تیروئید مانند خستگی مزمن و بی حالی در بدن بهبود یابد؛ همچنین موجب تعادل هورمونی در بدن می شود. به طور کلی نمک صورتی موجب بهبود و تنظیم عملکرد تیروئید می شود.

یکی از عوارض شایع کم کاری تیروئید یبوست بوده که مواد معدنی موجود در نمک صورتی موجب هضم بهتر غذا شده و در نتیجه متابولیسم بدن بالا رفته و از یبوست جلوگیری می کند.

به طور کلی کارشناسان تغذیه معتقد هستند، استفاده و خرید دل نمک به بهبود عملکرد تیروئید کمک می کند، فرقی نمی کند دچار بیماری کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید باشید.

یادداشت

همیشه قبل از استفاده مداوم از هر نوع نمک بهتر است با پزشک خود مشورت کنید

خرید دل نمک

خواص دل نمک

بیشتر خواص دل نمک به دلیل مواد معدنی موجود در این نوع نمک است. این مواد معدنی شامل پتاسیم، سدیم کلرید، منیزیم، برومید، کلسیم و گوگرد هستند. خاصیت ضد عفونی و همچنین ضد باکتریایی سنگ نمک کریستالی به بهبود بیماری های دندان و دهان کمک بزرگی می کنند. استفاده روزمره و خرید دل نمک موجب استحکام مفاصل و استخوان ها شده و در نتیجه به کاهش درد عضلات کمک می کند. در ادامه این قسمت به خواص اصلی دل نمک پرداخته می شود.

  • خواص منیزیم دل نمک

منیزیم موجود در دل نمک یک عامل ضد حساسیت بوده و به همین دلیل در درمان آسم و برونشیت مؤثر عمل می کند. از طرف دیگر استفاده به اندازه آن به متابولیسم سلولی، پاکسازی و سم زدایی پوست، جوانسازی پوست، تنظیم احتباس مایعات، به تعویق انداختن ظاهر پیری پوست، تسکین سیستم عصبی و مانند این ها کمک می کند.

  • خواص برومید دل نمک

به دلیل وجود برومید، خرید دل نمک به افرادی که دارای آلرژی بوده و التهاب پوستی دارند، توصیه می شود. برومید کمک می کند که آلرژی بهبود یافته و همچنین التهاب پوستی ناشی از آلرژی که گاه به کهیر تبدیل شده، درمان شود.

  • خواص کلسیم نمک معدنی

کلسیم موجود در نمک معدنی یا همان سنگ نمک کریستالی برای تقویت و همچنین تحریک گردش خون توصیه شود، به همین دلیل افرادی که دارای فشار خون هستند، می توانند این نوع نمک را استفاده کنند، بدون این که نگران عوارض آن باشند. بهتر است بگوییم در طب سنتی خرید دل نمک به افراد فشارخونی توصیه می شود و موجب تنظیم فشار خون در افراد می شود. از طرف دیگر برای استخوان بندی نیز مفید است.

  • خواص سدیم کلرید دل نمک

سدیم کلرید موجود در نمک های معدنی موجب می شود به افرادی که دچار ویروس شده و اسهال می شوند، توصیه شود؛ زیرا موجب تسهیل دفع سموم از بدن شده و هم زمان آبرسانی و تغذیه پوست نیز انجام می گیرد. دیگر این که به بهبود بی حالی ناشی از دست دادن آب بدن در هنگام اسهال و تعریق زیاد کمک می کند.

  • خواص پتاسیم دل نمک

زمانی که ورزش می کنید و با تعریق، آب بدن خود را از دست می دهید توصیه طب سنتی این است که بعد از یک تمرین ورزشی، از ذرت سنگ نمک کریستالی به دلیل داشتن خواص پتاسیمی استفاده کنید. این گونه می توانید مواد معدنی ضروری از دست رفته در بدن را بازیابی و تأمین کنید. کافی است از خیار شوری استفاده کنید که با این نوع نمک تهیه شده است. علاوه بر این، موجب تقویت احساس انرژی بدن شده و به متعادل شدن سطح رطوبت پوست نیز کمک می کند.

  • خواص گوگرد دل نمک

دل نمک دارای گوگرد بوده و استفاده از آن برای برخی از بیماری های پوستی توصیه می شود. به طور مثال خرید دل نمک در درمان بیماری های پوستی مانند پسوریازیس و اگزما مفید بوده و موجب بهبود در سلامت پوست می شود.

خرید دل نمک

کاربرد سنگ نمک شفاف کریستالی

سنگ نمک شفاف کریستالی را می توان با نام سنگ دل نمک شفاف نیز شناخت. انواع این نوع سنگ نمک دارای دو نوع کاربرد است. هر دو نوع کاربرد خاصیت درمانی دارد. خاصیت اول آن با خوردن ایجاد شده و خواص خرید دل نمک را برای بدن به ارمغان می آورد.

خاصیت دوم آن با قرار دادن در محیط ایجاد می شود. بسیاری از متخصصین معتقد هستند از سنگ نمک شفاف کریستالی به عنوان وسایل تزیینی در منزل یا محیط کار استفاده شود تا انرژی منفی محیط را دفع کرده و انرژی های مثبت را جذب کند. این خاصیت سنگ نمک به دلیل یونیزاسیون های طبیعی بوده که در کریستال نمک وجود داشته و از ساختار الکتریکی و اتمی تشکیل شده اند. این ساختار الکترونیکی و اتمی بوده که باعث می شود ظاهر این نوع نمک به راحتی از جامد به مایع و بالعکس تغییر حالت دهد.

از سنگ نمک کریستالی، وسایل تزیینی چون آباژور، جاشمعی و مجسمه درست می کنند. این گونه، جذب انرژی مثبت و تزیین محیط هم زمان با هم انجام می شود.

خرید دل نمک

معدن دل نمک کریستالی کجاست؟

معدن دل نمک کریستالی در کشورهای آسیایی مانند ایران و پاکستان بسیار است. از طرف دیگر در شهرهایی چون سمنان و جهرم این معادن وجود دارند. نمک های این معادن بسیار با کیفیت بوده و به همین دلیل به کشورهای دیگر نیز صادر می شوند. باید بدانید معدن های دل نمک در اصل از تبخیر آب های دریاها و دریاچه ها ایجاد می شوند؛ که نهایتا به معدن های نمک تبدیل می شوند. با خرید دل نمک از سایت های معتبر که سنگ نمک کریستالی خود را به طور مستقیم از معادن تهیه می کنند، از خرید خود احساس اطمینان خاطر داشته باشید.

خرید دل نمک

 قیمت دل نمک کریستالی

نام محصول حدود قیمت خرده فروشی حدود قیمت عمده توضیحات
دل نمک کریستالی گرمسار از کیلویی ۷۰ تا ۱۱۰ هزار تومان از کیلویی ۲۰ هزار تومان تا ۲۵ هزار تومان بسته به سفارش دل نمک کریستالی جهرم همیشه موجود نیست و اکثر اوقات یافت نمی شود
دل نمک کریستالی جهرم از کیلویی ۵۰ تا  ۱۰۰ هزار تومان از کیلویی ۱۳ هزار تومان تا کیلویی ۲۰ هزار تومان بسته به میزان سفارش

خرید دل نمک از معدن

با توجه به این که خرید دل نمک از معدن دارای کیفیت و اصالت بوده؛ این گونه، خریدار دیگر دغدغه تقلبی بودن و یا بی کیفیت بودن دل نمک را نخواهد داشت. از طرف دیگر خرید از سایت های معتبر موجب می شود بتوانید هم دل نمک خوراکی را با بهترین کیفیت تهیه کرده و از خواص آن لذت ببرید و هم این که سنگ نمک هایی که برای جذب انرژی مثبت محیط به شکل آباژور، جاشمعی یا لامپ در آمده اند، با بهترین قیمت خریداری کنید.

خرید دل نمک

امکان تامین ماهانه ۵۰ تن سنگ نمک شفاف ماهانه وجود دارد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.