سنگ نمک برای گاو

خرید عمده سنگ نمک برای گاو از معدن، سنگ نمک سفید با قیمت بسیار مناسب بارگیری مستقیم از معدن، حداقل سفارش ۱۰ تن برای مسیرهای نزدیک و ۲۵ تن برای مسیرهای دورتر.

آشنایی با سنگ نمک دامی

یکی از سنگ های معدنی که جزء سنگ های بسیار ارزشمند در صنایع مختلف می باشد و فواید بسیاری دارد سنگ نمک است که در بسیاری از کشور های جهان، از ویژگی ها و مزایایی که این نوع سنگ دارد، در صنایع مختلف بهره گرفته می شود.

یکی از مهم ترین کاربردهای سنگ نمک، استفاده از آن برای خوراک دام می باشد زیرا نمک همان طور که برای متابولیسم بدن و بطور کلی رشد انسان به عنوان یک ماده حیاتی و کاملا ضروری شناخته شده است در مورد دام نیز به عنوان یک ماده ضروری و حیاتی مورد نیاز بدن آن ها به حساب می آید و همین کارکرد را دارد.

سنگ نمک برای گاو

سنگ نمک برای گاو یکی از موارد استفاده از سنگ نمک می باشد که مورد استفاده بسیار فراوان در گاوداری ها می باشد و نمک مورد نیاز گاو ها را در طول روز فراهم می کند.

در صورتی که نمک مورد نیاز بدن گاوها و به طور کلی دام های اهلی و شیرده از قبیل گوسفندان به آن ها نرسد، ممکن است رشد آن ها به خوبی صورت نگرفته و در فرآیند شیردهی آن ها اختلال بوجود آید لذا بسیار مهم است که به عنوان صاحب گاودرای در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشید و به موقع نسبت به تهیه مقدار لازم سنگ نمک جهت گاوداری اقدام نمایید و همواره میزان موجودی خود را بررسی نمایید و هر گونه کمبود را در این خصوص سریعا مرتفع نمایید.

سنگ نمک برای گاو

انواع سنگ نمک صنعتی

همانطور که می دانید سنگ نمک،یکی از مفید ترین و پرکاربرد ترین سنگ های معدنی است که مورد استفاده آن علاوه بر حوزه دام و طیور که موضوع فعلی این مقاله است در صنایع مختلف، از قبیل صنایع تولید مواد شیمیایی و کود های شیمیایی و همچنین صنایع تزئیناتی و تولید سنگ های دکوری امروزه بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است.

به طور کلی سنگ نمک صنعتی به سنگ نمک های با خلوص کمتر از ۹۵ درصد اطلاق می شود که این نمونه از سنگ نمک ها معمولا دارای رویه تیره رنگ هستند که همین مورد اخیر سبب می شود این سنگ نمک ها جزو اقسام صنعتی دسته بندی شوند و مورد استفاده خوراکی قرار نگیرند.

سنگ نمک برای گاو

دلیل استفاده از سنگ نمک برای گاو

بطور کلی سنگ نمک دامی برای تامین نیاز دام ها و کمک به رشد آن ها و افزایش شیر دهی آن ها بسیار لازم و ضروری می باشد در تحقیقاتی که در این خصوص در کشورهای صاحب گاو و گوسفند صورت گرفته متوجه شدند تاثیر سنگ نمک بر رشد دام تا ۱۳ درصد بیشتر است.

یادداشت

تاثیر سنگ نمک بر روی اندام و عصب حیوان بسیار مثبت است به نحوی که گاو را از نوشیدن ادرار خود دور می کند

از آنجا که استفاده از سنگ نمک درگاوداری در اکثر مناطق دنیا یک الزام است اما طی بررسی های صورت گرفته در استرالیا سنگ نمک قرمز تاثیر بسیار منفی بر رشد دام و علی الخصوص گوزن ها داشته لذا توصیه شده از این سنگ نمک در جیره غذایی حیوانات استفاده نکنند.

همواره توجه داشته باشید مناسبترین سنگ نمک برای مصرف دام همان سنگ نمک سفید است که برای اطلاع از قیمت انواع سنگ نمک سفید کافیست با ما تماس بگیرید.

سنگ نمک برای گاو

چگونه گوسفندان را چاق کنیم؟

گوسفندان همانند سایر دام ها از قبیل گاو ها، به نمک برای رشد خود نیاز دارند و استفاده از سنگ نمک دامی، یکی از راه هایی است که از طریق آن می توان نمک مورد نیاز گوسفندان را تهیه نمود.

همان طور که در مورد گاو ها گفتیم نمک برای رشد دام ها و افزایش شیر دهی آن ها یه عنوان یک ماده معدنی بسیار تاثیر گذار عمل کرده و در صورت عدم رفع نیاز به نمک در دام ها، رشد آن ها با اختلال مواجه خواهد شد. لذا رسیدن به موقع نمک به دام ها، علاوه بر حفظ سلامتی آن ها، باعث چاق تر شدن آن ها و افزایش میزان تولید شیر آن ها نیز خواهد شد.

سنگ نمک برای گاو

آیا سنگ نمک برای گاو ضرر دارد؟

به طور کلی سنگ نمک ضرری برای دام ندارد و تاکنون نیز موردی مشاهده نشده اما عدم نگهداری صحیح از دام می تواند تاثیر منفی به دنبال داشته باشد.

به طور مثال اگر گاو به مدت ۲۴ ساعت مداوم از دسترسی به آب شیرین محروم مانده باشد و در همین مدت نیز سنگ نمک یا نمک مصرف کرده باشد سطح نمک در خون به شدت بالا خواهد رفت و در نتیجه سبب مسمومیت حیوان می گردد لذا صرفا با یک قلم کالای خوراکی نمی توان روند رو به رشد حیوان را مورد بررسی قرار داد و بسیار باید مراقب جیره غذایی گاو از همه جوانب باشید.

ببینید

اطلاعات بیشتری را درباره سنگ نمک دام در این صفحه بخوانید

سنگ نمک برای گاو

فروش عمده سنگ نمک خوراک دام

همان طور که در ابتدای این مقاله نیز اشاره کردیم، سنگ نمک برای گاو و به طور کلی سنگ نمک خوراک دام، یکی از اصلی ترین کاربرد های سنگ های نمک تولیدی کارخانجات و معادن سنگ نمک می باشد که کارخانجات تولید سنگ نمک خوراک دام، این سنگ ها را برش داده و صیقل می دهند که البته این نمونه از محصولات هنوز جنبه صادراتی دارد و در داخل کشور استفاده چندانی ندارد.

با توجه به اینکه ذخایر سنگ نمک در جهان در چند کشور خاص فقط پخش شده اند، تولید عمده این سنگ معدنی در این کشور ها برای آن ها صرفه های اقتصادی بسیار زیادی دارد.

کشورمان ایران به لحاظ دارا بودن معادن نمک بسیار غنی است و هیچگونه کمبودی در این زمینه ندارد و توان صادراتی بالایی در این خصوص نیز دارد همچنین کشورهای گرجستان و قطر و تجار این کشورها می توانند سنگ نمک دامی خود را در بسته بندی های ۱۵ کیلوگرمی از طریق مجموعه سنگ نمک هالیتو سفارش دهند.

سنگ نمک برای گاو

بسته بندی های کوچک بسیار پر زحمت است و معمولا انجام آن به آسانی میسر نیست که ما علاوه بر بسته بندی های کوچک انواع سنگ نمک برش خورده دامی به شکل های دایره و مکعب را نیز در بسته بندی کارتن جهت صادرات به راحتی تولید و تامین می نماییم.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.