خرید سنگ نمک خوراکی

خرید سنگ نمک خوراکی مخصوص صادرات به عراق و هند، سنگ نمک سفید با خلوص ۹۹٫۵ درصد، سنگ نمک قرمز خلوص ۹۸٫۳ % گرید خوراکی، بسته بندی جامبو بگ، تحویل در کشور مقصد.

سنگ نمک معدنی اصل

سنگ نمک از شناخته شده ترین مواد معدنی محسوب می‌شود که به سبب خوراکی بودن آن، اکثر مردم با آن سر و کار دارند و به صورت علمی به اسم هالیت شناخته شده است که دارای فرمول شیمیایی کلرید سدیم (NaCl) است.

سنگ نمک خوراکی باید ظاهری کاملا سفید یک دست و بدون رگه های تیره و قرمز داشته باشد که چنین سنگ نمکی بسیار کمیاب است و خبر از خلوص بسیار بالای سدیم می‌دهد.

البته همه نمک های سنگی سفید رنگ نیستند و در معادن سنگ نمک اصل معدنی در رنگهای زیر یافت می‌شود:

  • سنگ نمک قرمز
  • سنگ نمک نارنجی
  • سنگ نمک آبی

خرید سنگ نمک خوراکی

خرید سنگ نمک خوراکی

برای خرید سنگ نمک خوراکی باید توجه کرد که قیمت سنگ نمک دارای رابطه مستقیم با خلوص سنگ نمک و کاربرد مد نظر آن است.

سنگ نمک امکان دارد از املاح مختلفی برخوردار باشد که این خلوص به نوبه خود مشخص کننده کاربرد سنگ نمک خواهد بود.

پس ابتدا درجه‌ی خلوص و سپس کاربرد سنگ نمک تعیین کننده قیمت آن خواهد بود مثلا سنگ نمک دامداری با سنگ نمک سختی گیر دارای تفاوت هایی هستند چرا که برای تصفیه آب و احیای رزین، نداشتن رگه بسیار مهم است اما برای سنگ نمک دامی چندان این موضوع مهم نیست.

خرید سنگ نمک خوراکی

کارخانه‌ سنگ نمک گرمسار

کارخانه‌ی سنگ نمک گرمسار بهترین سنگ نمک های صادراتی را بسته بندی کرده و روانه بازار می‌نماید که پر استفاده ترین بسته بندی برای موارد صادراتی اوزان زیر است:

  • جامبو بگ ۱ تنی
  • کیسه ۵۰ کیلویی
  • کیسه ۲۰ کیلویی

بیشترین سفارش سنگ نمک برای بسته بندی سنگ نمک سفید و سنگ نمک قرمز است که مجموعه سنگ نمک هالیتو ظرفیت بسته بندی ماهانه ۸ هزار تن سنگ نمک را در کارخانه خود دارد.

خرید سنگ نمک خوراکی

سنگ نمک خوراکی را از کجا بخریم؟

اگر صاحب رستوران هستید به منظور پخت و پز نیازمند خرید سنگ نمک خوراکی خواهید بود.

در نظر داشته باشید سنگ نمک خوراکی بسیار محدود و کمیاب است و قاطبه سنگ نمکی که در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد از نوع رگه دار است که املاح مضری مانند اهک و گچ را به همراه دارد و به هیچ وجه مناسب کوبش و استفاده خوراکی نیست.

خرید سنگ نمک خوراکی

ولی در حالت کلی مراکز و اصنافی که قصد استفاده از نمک را دارند الزاما باید از نمک خوراکی تصفیه شده استفاده نمایند البته برخی اصناف مانند نانوایی ها یا کارخانه های تولید دان طیور می‌توانند از نمک خوراکی بدون ید استفاده نمایند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.