فروش نمک صورتی

فروش نمک صورتی در ایران در بازار هند، نمک صورتی دانه بندی شده، نمک صورتی گرانول درشت و ریز، سنگ نمک صورتی، سنگ نمک نارنجی بسته بندی شده در کیسه جامبو بگ، مرکز تولید و بسته بندی نمک صورتی ایران، نمک صادراتی تولید ماهانه ۸۵۰ تن.

این روزها  بازار خرید و فروش نمک صورتی رونق زیادی پیدا کرده است. با توجه به ویژگی ‌های شگفت‌انگیز نمک صورتی ،بسیاری از افراد در سال ‌های اخیر علاقمند به خرید نمک صورتی شده‌اند و در جستجوی پیدا کردن فروشگاه‌ هایی هستند که اقدام به فروش نمک صورتی با قیمت‌های مناسب می‌کنند . مرکز تولید سنگ نمک هالیتو یکی از بزرگترین تولید کنندگان نمک صورتی ،این محصولات پرطرفدار را با بهترین ویژگی و مناسب‌ترین قیمت عرضه می‌کند.

فروش نمک صورتی

فواید سنگ نمک صورتی چیست ؟

سنگ نمک صورتی با توجه به ویژگی ‌های منحصر به فردی که دارد در میان مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این سنگ نمک که به صورت طبیعی رنگ صورتی دارد، در معدن‌های نمک نزدیک رشته کوه‌های هیمالیا و در کشور پاکستان وجود دارد .

سنگ نمک صورتی به صورت دستی از معادن نمک استخراج می‌شود. به همین خاطر هیچ گونه فرآیند فرآوری در تولید آن صورت نمی‌گیرد و دارای مواد افزودنی نیست. به همین خاطر جزو نمک‌ های خوراکی طبیعی محسوب می ‌شود. نمک صورتی دارای مواد معدنی بسیار کمیابی است که در نمک‌ های معمولی وجود ندارند. به گفته برخی از افراد نمک صورتی هیمالیا ۸۴ ماده معدنی و عنصر کمیاب دارد و مقادیر قابل توجهی از آهن در آن وجود دارد .به همین خاطر رنگ آن به صورتی متمایل است. از جمله فواید سنگ نمک صورتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

فروش نمک صورتی

سم زدایی بدن

به خاطر وجود مواد معدنی در نمک صورتی، این نمک می‌تواند برای سم‌زدایی بدن مفید باشد. از جمله مواد معدنی موجود در این نمک می‌توان به کلسیم، پتاسیم، روی و آهن اشاره کرد که علاوه بر حذف باکتری‌ها در بدن، باعث سم زدایی می‌شوند .

کاهش فشار خون

نمک صورتی هیمالیا نسبت به نمک‌های خوراکی فرآوری شده دارای میزان سدیم کمتری است. همین هم باعث می‌شود تا فوایدی مانند کاهش فشار خون داشته باشد .زیرا بدن به راحتی می‌تواند آن را تجزیه کند و برای دفع سدیم بدن نیاز به آب زیادی ندارد .

سلامت تنفسی

نمک صورتی به خاطر اینکه باعث پاک شدن هوای محیط می ‌شود، برای افرادی که بیماری‌ های مزمن ریه دارند بسیار مفید است. افرادی که به COPD مبتلا هستند، در یک تحقیق و پژوهش نشان دادند که مشکلات تنفسی آن ها به خاطر استنشاق هوایی که در آن محیط از نمک خشک صورتی استفاده شده ،برطرف شده است. بنابراین نمک صورتی می‌تواند باعث بهبود یافتن سلامت تنفس شود.

 کمک به جذب مواد مغذی

مصرف نمک صورتی به دلیل اینکه مقادیر زیادی از ید دارد و ید موجود در آن هم طبیعی است، باعث جذب بیشتر مواد مغذی در روده انسان می شود.  این نمک علاوه بر کاهش فشار خون در ایجاد تعادل الکترولیت در بدن هم موثر است و همچنین باعث حفظ رطوبت در بدن می‌شود و برای هضم غذا هم مفید است .نمک صورتی به خاطر دارا بودن مواد معدنی سطح ph بدن را متعادل می‌کند و باعث افزایش ایمنی بدن می‌شود و از طرفی برای سلامت پوست هم مفید است و برای درمان مشکلات موضعی پوستی مانند آکنه و اگزما هم توسط پزشکان توصیه می‌شود.

فروش نمک صورتی

معدن نمک صورتی ایران کجاست ؟

معدن نمک صورتی ایران در شهر گرمسار قرار دارد .به همین خاطر افرادی که تصور می‌کنند این نمک‌ها وارداتی هستند و تنها از معادن موجود در رشته کوه‌های هیمالیا برداشت می‌شوند، باید بدانند که در کشور ما نیز معدن سنگ نمک صورتی وجود دارد و حتی نمک‌های استخراج شده در این معدن علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای دیگر نیز صادر می‌شوند.

فروش نمک صورتی

خواص نمک صورتی سمنان

نمک صورتی سمنان که از معادن گرمسار استخراج می‌شود، یکی از سنگ‌های طبیعی است که مقادیر بالایی آهن در آن وجود دارد البته میزان آهن موجود در سنگ نمک صورتی سمنان نسبت به نمونه پاکستانی بسیار کمتر است و برای سلامتی مضر نیست.

منابع نمک صورتی در جهان کمیاب هستند و تصور می‌شود تنها در رشته کوه‌های هیمالیا این معادن سنگ نمک وجود داشته باشند، اما در کشور خودمان نیز در استان سمنان و شهرستان گرمسار یک معدن سنگ نمک صورتی وجود دارد که می‌توان برای مصارف داخلی و صادر به کشورهای دیگر از آن استفاده کرد .نمک صورتی سمنان دارای عناصر ضروری و لازم برای بدن هستند که یکی از مهم‌ترین عناصر ،آهن است. به همین خاطر برای سلامت بدن مفید است.

یادداشت

نمک‌ صورتی و سنگ نمک آبی به دیل اینکه فرآیند تصفیه شدن را طی نمی کنند جزو اقسام نمک های طبیعی دسته بندی می شوند.

از جمله خواص نمک صورتی سمنان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بهبود گرفتگی عضلات
 • سلامت قند خون بدن
 • تعادل PH در بدن
 • کاهش رفلاکس اسیدی معده
 • تقویت استخوان
 • تقویت بافت‌های بدن
 • سلامت پوست
 • مفید برای دفع مواد سمی
 • کمک به دفع مواد زائد از طریق بافت‌های چربی و پوست
 • تنظیم آب بدن
 • بهبود سیستم گوارشی
 • تصفیه هوا
 • مفید برای پوست بدن و صورت
 • مفید برای تخلیه سینوس‌ها
 • مسکن درد

فروش نمک صورتی

آیا نمک صورتی ضرر دارد ؟

قبل از مصرف نمک صورتی باید با فواید و مضرات آن آشنا باشید. از آنجا که تا این قسمت تنها درباره فواید نمک صورتی صحبت کردیم، اگر قصد خرید و فروش نمک صورتی را داشته باشید، باید درباره معایب آن هم اطلاعاتی  به دست بیاورید. به‌طورکلی زیاده‌روی در مصرف هر ماده‌ای مضر است. مصرف نمک صورتی هیمالیا نیز باید به اندازه باشد .در غیر این صورت می‌تواند خطراتی برای سلامتی انسان به همراه داشته باشد .

یادداشت

نمک صورتی هیمالیا به دلیل اینکه آهن بسیار زیادی دارد مصرف بیش از اندازه ان مشکلات فراوانی را برای شخص ایجاد خواهد کرد حتی در برخی مواقع مصرف کم آن نیز خطر زاست

تفاوت نمک صورتی هیمالیا و سمنان

نمک صورتی هیمالیا در کشور پاکستان و از معادن سنگ نمک خورا استخراج می‌شود. این نمک‌ها به دلیل خواص زیادی که دارند در سراسر جهان شهرت پیدا کرده‌اند، اما همانطور که در بخش‌های پیش اشاره شد، سنگ نمک صورتی سمنان که از معادن گرمسار استخراج می‌شود، یک سنگ نمک ایرانی است که از نظر خواص و ویژگی‌ها چیزی کم از نمک هیمالیا ندارد .

پس از مقایسه نمک صورتی هیمالیا و نمک سمنان و انجام آزمایش‌هایی روی این دو نمک، نتایجی به دست آمد که نشان می‌دهد تفاوت چندانی از نظر خواص و ویژگی‌ها بین این دو نمک وجود ندارد . حتی سنگ نمک صورتی سمنان می‌تواند خلوص بالاتری نسبت به نمک‌های استخراج شده از معادن هیمالیا داشته باشد .

یادداشت

نمک صورتی ایرانی یا همان نمک صورتی سمنان به دلیل داشتن آهن در حد اعتدال برای مصرف خوراکی بسیار مناسبتر از نمک صورتی پاکستان است

فروش نمک صورتی

نحوه استفاده از صابون نمک صورتی

صابون نمک صورتی یکی از محصولات بهداشتی و مراقبتی پوست است که برای درمان مشکلات پوستی مانند اگزما و آکنه مفید است. همچنین پوست را پاکسازی نموده و خاصیت لایه برداری دارد .افرادی که عفونت‌های پوستی ،قارچی، باکتری‌هایی یا ویروسی داشته باشند ،می‌توانند از صابون نمک صورتی استفاده کنند که بدون مواد شیمیایی است و عناصر کمیابی مانند پتاسیم، منیزیم ، کلسیم و آهن در آن وجود دارد .

این صابون خوشبو کننده بوده و PH پوست را تنظیم می‌کند. نحوه استفاده از صابون نمک صورتی بسیار ساده است. شما می‌توانید پس از شستشوی کامل بدن و استحمام از این صابون روی پوست خود استفاده کنید و چند دقیقه اجازه دهید تا تاثیر خود را روی بافت پوستی شما بگذارد .در نهایت می‌توانید پوست را با آب ولرم بشویید. گفته می‌شود صابون نمک صورتی برای دردهای عضلانی هم مفید است.

فروش نمک صورتی

کاربرد نمک صورتی چیست ؟

نمک صورتی به خاطر خواص و ویژگی‌های متفاوت خود، علاوه بر مصرف خوراکی، کاربردهای دیگری هم دارد. بنابراین از این نمک هم می‌توان برای پختن غذا و چاشنی استفاده کرد، هم می‌توان برای تصفیه هوای مفید از آن بهره برد .زیرا این نمک می‌تواند رطوبت و آلودگی‌های محیط را به خود جذب کند و باعث سلامت هوای محیط شود. همچنین این نمک خاصیت ضدعفونی کننده دارد و ضد باکتری است .با توجه به خواصی که سنگ نمک صورتی دارد برای تهیه صابون و ماسک‌های لایه بردار نیز از آن استفاده می‌شود .قرقره کردن آب گرم که با استفاده از نمک صورتی تهیه شده باشد، علاوه بر ضدعفونی کردن گلو و التهاب مجرای تنفسی به درمان بیماری‌هایی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی هم کمک می‌کند.

فروش نمک صورتی

تشخیص نمک صورتی اصل از تقلبی

باید توجه داشته باشید که تقریبا تمام نمک صورتی موجود در بازار همین نمک صورتی گرمسار و سمنان است و نمونه پاکستانی تقریبا در بازار یافت نمی شود اما بعضا به صورت چمدانی وارد کشور می گردد.

در خصوص اینکه آیا نمک صورتی تقلبی وجود دارد یا خیر باید گفت که تولید نمک صورتی تقلبی اصلا برای افراد سودجو به صرفه نخواهد بود زیرا نمک صورتی طبیعی قیمت بسیار ارزانی دارد و تولید نمونه تقلبی آن توجیه نخواهد داشت اما موضوعی که می توان خاطر نشان کرد این است که نمک صورتی دارای نوع درجه یک و درجه دو می باشد که نوع درجه دو آن به دلیل اینکه جداسازی اولیه در آن صورت نمی پذیرد حاوی همه رقم مواد معدنی و غیر معدنی اعم از سیم انفجار، رگه سیمانی، خاک و … می باشد و معمولا قیمت بسیار پایینتری نسبت به نمونه درجه یک دارد.

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تولید کننده نمک صورتی درجه یک در ایران می باشد که تمامی نمک ها را پس از جداسازی به دست مشتریان می رساند

 فروش نمک صورتی

مرکز فروش نمک صورتی گرمسار

مرکز فروش نمک صورتی گرمسار، محصول را با کیفیت بالا و قیمتی مناسب در اختیار خریداران قرار می‌دهد .با توجه به اینکه نمک یکی از ماده‌های حیاتی و مورد نیاز بدن است، افراد برای خرید این محصول به مراکز فروش نمک صورتی معتبر مراجعه می‌کنند.

مواد معدنی موجود در سنگ نمک صورتی و آهن باعث می‌شود تا رنگ آن صورتی یا نارنجی باشد. در این مجموعه نمک صورتی به صورت گرانول دانه درشت و پودری و دانه ریز نمکدانی عرضه می شود.

فروش نمک صورتی

بازار صادرات نمک صورتی ایران

بازار صادرات نمک صورتی ایران با توجه به اینکه این سنگ از معادن داخل کشور استخراج می‌شود، رونق بسیاری پیدا کرده است. به همین خاطر بازار صادرات نمک صورتی ایران در خاورمیانه این محصول را در اختیار مصرف کنندگان در سایر کشورهای دیگر قرار می‌دهد .فروش نمک صورتی به صورت عمده در فروشگاه‌های صادر کننده این محصول نشان می‌دهد که کیفیت سنگ نمک استخراج شده از معادل داخل بسیار بالا است.

مجموعه سنگ نمک هالیتو انواع مختلف نمک و سنگ نمک صورتی را به کشورهای هند، عراق، ترکیه، امارات و عمان صادر می نماید.

فروش نمک صورتی

مراکز فروش نمک هیمالیا در ایران

مراکز فروش نمک هیمالیا در ایران بسیار زیاد هستند، اما شما باید بتوانید یک فروشگاه معتبر را انتخاب کنید که اقدام به فروش نمک صورتی هیمالیا و نمک صورتی سمنان می‌کند. هر زمان که احساس کردید نمک صورتی منزل شما رو به اتمام است کافیست آن را به سرعت از مرکز فروش نمک صورتی تهران سفارش دهید و به سرعت درب منزل تحویل بگیرید.

 فروش نمک صورتی

کلام پایانی

فروش نمک صورتی هیمالیا و نمک صورتی سمنان در داخل کشور از طریق فروشگاه‌های معتبر انجام می‌شود. این سنگ نمک طبیعی که اولین بار در رشته کوه‌های هیمالیا پیدا شد، دارای خواص مفیدی برای سلامت بدن و پوست است و می‌تواند از بروز بیماری‌های بسیاری جلوگیری کند. به همین خاطر تعداد افرادی که نیاز به این محصول دارند و قصد خرید نمک صورتی را دارند رو به افزایش است چرا که جدیدا همه متوجه شده اند بجای نمک تصفیه شده می بایست از نمک طبیعی استفاده کنند اما مثل همیشه به شما توصیه می کنیم توصیه وزارت بهداشت استفاده از نمک تصفیه شده و غیر طبیعی است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.