نمک صنعتی

تولید کننده نمک صنعتی با گرید خوراکی در گرمسار، کارخانه تولید نمک صنعتی سمنان گرمسار، بسته بندی در کیسه های لمینت، صادرات نمک صنعتی به گرجستان، ارمنستان و عراق، ارائه مجوز لازم جهت خروج از مرز.

 استفاده از نمک در صنعت

برای آشنایی با انواع نمک صنعتی در ادامه چند مورد را برای شما معرفی می‌کنیم. انواع نمک صنعتی شامل نمک شکر، شیلاتی، پودری و صدفی در زمینه‌های مختلف به کار می روند. در ادامه ویژگی ها و مزیت های انواع نمک صنعتی را بررسی می کنیم. نمک صنعتی در مقایسه با نمک خوراکی درجه خلوص کم تری دارد، این نمک حاوی ید نیست و تصفیه نشده است. از نمک صنعتی در فاضلاب، فرآیند اسید سازی، تولید مواد شوینده و بهداشتی و … استفاده می شود.

از دیگر کاربرد های انواع نمک صنعتی می توانیم به دامپروری و دامداری، فرآیند سختی گیری آب، سیستم های تصفیه خانه، فرآیند احیای رزین و مصرف آن در دیگ بخار و بویلر اشاره کنیم.

نمک صنعتی

آشنایی با انواع نمک صنعتی

در قسمت قبل اشاره کردیم که نمک صدفی، شیلاتی، پودری و شکری از جمله انواع نمک صنعتی هستند. در این بخش خواص انواع نمک‌های صنعتی را بیش تر بررسی می کنیم. نمک صدفی: نمک صدفی ریز ترین دانه های نمک را دارد، بلور های نمک صدفی شفاف و درخشان هستند، از لحاظ ظاهری نمک صدفی شبیه به نمک خوراکی است. نمک شکری: نمک شکری با نام نمک حفاری نیز شناخته می شود، دانه های نمک شکری شبیه به دانه های شکر است، از این رو به آن نمک شکری گفته می شود. از نمک شکری در گل حفاری، نمک سود کردن گوشت و تولید پنیر لیقوان استفاده می شود.

  • نمک شیلاتی: برای تولید نمک شیلاتی، سنگ نمک را وارد دستگاه خرد کن می کنند و بعد از قطعه شدن دانه های ۵ تا ۱۰ میلی متری نمک شیلاتی تولید می شوند. دانه های نمک شیلاتی از نخود بزرگ تر هستند و از گردو کوچک تر، این نمک درشت ترین دانه ها را دارد. از نمک شیلاتی به طور عمده در شیلات و برای گندزدایی استفاده می شود. این نمک برای سختی گیری آب‌، احیای رزین، صاف کاری دقیق قطعات ریز، دباغی پوست و صنعت تولید چرم، تولید پنیر و … مصرف می شود.
  • نمک پودری: نمک های تصفیه نشده صنعتی معروف به نمک پودری، به طور عمده در مراکز صنعتی به کار می روند. این نوع نمک نرم صنعتی به منظور تولید اسید مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید دان و نهاده های مرغ و پرندگان هم از نمک نرم صنعتی یا همان نمک پودری استفاده می شود.

نمک صنعتی

مرکز تامین و صادرات نمک صنعتی

مجموعه سنگ نمک هالیتو مرکز تولید، تامین و صادرات نمک صنعتی است. این شرکت با بهره‌گیری از تیم تولید قدرتمند، تمامی مراحل تولید تا عرضه و صادرات را پوشش می دهد.

نمک صنعتی

امکان تحویل سفارشات با ظرفیت ۲۵۰۰ تن در ماه وجود دارد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.