نمک صنعتی

بازار صادرات نمک صنعتی ایران در کیسه جامبو، فروش نمک صنعتی، نمک پودری، نمک دانه شکری، نمک صدفی، انواع نمک دانه بندی، نمک جاده، نمک برف روبی، عرضه کننده سنگ نمک صنعتی، قیمت بسیار ویژه جهت صادرات.

فرق نمک صنعتی و سنتی چیست

نمک صنعتی به نمکی گفته می شود که درصد خلوص آن از نمک سنتی کمتر باشد. این دو نمک از نظر ظاهری شبیه به هم هستند اما میزان خلوص و موارد استفاده آن ها متفاوت است. از مهمترین تفاوت های نمک سنتی و صنعتی تفاوت در میزان خلوص آن ها می باشد. در نمک صنعتی ید وجود ندارد. میزان خلوص نمک خوراکی ۹۹ درصد و میزان خلوص نمک صنعتی ۹۵ درصد است. به همین دلیل نمک خوراکی در پالایشگاه به راحتی تصفیه می شود. در صورتی که نمک صنعتی به دلیل املاح زیاد قابل تصفیه نیست و به صورت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این دو نمک موارد استفاده متفاوتی دارند. از نوع صنعتی این نمک در دامپروری، چرم سازی، تولید مواد شوینده، تولید آب آشامیدنی و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود. نمک سنتی به دلیل برخورداری از سدیم و کلر نقش مهمی در کارکرد و سوخت و ساز بدن دارد. نوع ید دار نمک خوراکی برای مصرف روزانه مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت دیگری که بین نمک سنتی و صنعتی وجود دارد، تفاوت در روش نگهداری آن ها می باشد. روش نگهداری این دو نمک بسیار متفاوت است. نمک سنتی باید در ظرف در بسته شیشه ای یا پلاستیکی قرار گیرد. این نمک باید دور از نور خورشید قرار گیرد زیرا نور خورشید ید موجود در نمک را از بین می برد. به طور کلی نگهداری از نمک های صنعتی آسان تر از نمک سنتی می باشد.

نمک صنعتی

کاربرد نمک صنعتی

نمک صنعتی در کارخانه ها به شکل های مختلف عرضه می شود و کاربردهای بسیاری دارد. این نمک در پرورش دام و طیور، چرم سازی، تولید آب آشامیدنی، دامپروری، تولید مواد شوینده و بهداشتی، رنگ نساجی، شیشه، رزین، پلاستیک و دیگر مواد شیمیایی کاربرد دارد. همچنین از این نمک برای تمیز کردن چاه نفت و گاز استفاده می شود و در تولید برنج و فولاد، تایر و کاغذ نقش مهمی را ایفا می کند. در شرکت های پزشکی و دارویی نمک های صنعتی مصرف بالایی دارند و همچنین در ساخت کپسول و محلول های نمکی درصد بالایی از این نمک استفاده می شود. از نمک های صنعتی در حمل و نقل جاده ای برای کاهش انجماد برف و یخ و رانندگی ایمن تر استفاده می شود.

 نمک صنعتی

 فروش سنگ نمک صنعتی

نمک صنعتی با توجه به اینکه درصد ناخالصی بالایی دارد و برای تصفیه مناسب نیست بیشتر در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع صنعت به نمک و سنگ نمک صنعتی وابسته است و بدون این نمک کار صنایع و کارخانه ها دشوار خواهد بود. بنابراین بازار خرید و فروش سنگ نمک های صنعتی به صورت عمده و خرده فروشی بسیار رواج دارد. خرید و فروش این سنگ نمک ها در بازار داخلی و خارجی صورت می گیرد و مقدار قابل توجهی به کشور های دیگر صادر می شود.

نمک صنعتی

برای خرید عمده نمک صنعتی جهت صادرات تماس بگیرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.