آجر نمکی

مرکز تولید و فروش آجر نمکی درمانی، آجر نمک جهت ساخت اتاق نمک، اتاق نمک در استخر، اتاق غار نمک، تجهیزات اتاق نمک، آجر نمک برای کلینیک نمک درمانی.

آشنایی با آجر نمک

آجر نمکی یکی از انواع آجرهایی است که دارای مواد تشکیل دهنده منحصر به فردی می باشد و به طور حتم با توجه عنوانی که این محصول دارد می‌دانید اصلی ترین متریال تشکیل دهنده آن نمک است در واقع آجر نمکی در زمره یکی از بهترین و کارآمد ترین فرآورده های سنگ نمک قرار گرفته است که در حال حاضر در همین راستا در بسیاری از حوزه ها و زمینه های کاری و تجاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

آجر نمکی بر خلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می‌کنند حاصل فشرده شدن نمک می‌باشد به اینگونه نیست و در واقع نتیجه برش خوردن سنگ نمک به شکلی بسیار دقیق و گونیاست.آجر نمکیآجر نمکی را می‌توان به عنوان بارزترین دستاوردهای بشر نام برد که بر اثر پیشرفت تکنولوژی و ابتکار عمل مجموعه ای از دانشمندان به وجود آمده است و جالب اینکه  ساخت و تولید این فرآورده باعث شده است بسیاری از صنایع از وجود آن بهره مند شوند و از مزیت های آن استفاده کنند چرا که آجر نمکی دارای ویژگی های به درد بخور عدیده ای است که می‌توان از آن ها در صنایع متنوعی بهره‌مند شد.

حالا که با آجر نمکی آشنا شدید مطمئناً می‌خواهید با کاربردها و موارد استفاده از آن و نحوه تولید و فروش و مواردی دیگری از این قبیل که پیرامون آجر نمکی هستند هم آشنا شوید، از این رو در ادامه اطلاعات مفید و جامعی برای شما آماده شده که خواندن آن ها و دانستن شان به طور قطع جهت آشنایی هر چه بیشتر با آجر نمک بسیار مفید و ارزشمند خواهد بود.

آجر نمکی

کاربرد آجر نمکی

همان طور که گفته شد آجر نمکی محصولی است که از کانی ها و سنگ های نمک تولید می‌شود و از آنجایی که سنگ های نمک دارای خواص و ویژگی های بسیار عدیدهو مفیدی می‌باشند لذا می‌توانند کاربرد های فراوانی داشته باشند اما گفتنی است در برخی از موارد که مستلزم وجود ویژگی ها و خواص سنگ نمک هستیم، نمی‌توان از وجود سنگ های نمکی بهره مند شد چرا که سنگ های نمک به دلیل شکل و فرمی که دارد حالتی کلوخه مانند دارد و برای استفاده خصوصا جهت ساخت دیوار نمکی حتما می‌بایست به ابعاد مشخصی تبدیل شود لذا در چنین مواقعی وجود سنگ نمک های برش خورده یا همان آجر نمک الزامی است.

آجر نمکی به گونه‌ای تهیه و تولید می‌شود که از مقاومت بسیار بالایی در برابر هر نوع فشاری از طرف محیط اطراف خود برخوردار است و می‌تواند در برابر بسیاری از عوامل تخریب کننده تحمل کرده و به حالت اولیه خود باقی بماند.

آجر نمکی

از آجر نمکی برای تولید و ساخت موارد کارآمدی استفاده می‌شود که چند مورد از بارزترین و کاربردی‌ترین آنها عبارتند از:

 • ساخت انواع دیوار های نمکی
 • ساخت اتاق های نمک
 • غذای دام ها
 • ساخت گنبد های نمکی
 • ساخت انواع سازه های تبلیغاتی
 • به عنوان وسیله ای برای پخت و پز انواع و اقسام مواد غذایی

یکی از بهترین ویژگی هایی که در سنگ های نمک وجود دارد و باعث شده است با تولید آجر نمکی در موارد فوق مورد استفاده قرار بگیرند، خاصیت ضد میکروبی آن ها است و یک خاصیت دیگر به انتشار یون منفی در فضای محیط بر می‌گردد که آجر نمک این کار را به خوبی انجام می‌دهد البته آجرهای نمک برای قرار گرفتن در فرآیند انتشار یون منفی نیاز به وجود حرارت دارند به همین دلیل از لامپهای رشته ای برای نورپردازی پشت آجر نمک بایستی استفاده شود.

جالب ترین کاربردی که در مورد آجر نمکی وجود دارد استفاده از آن ها به عنوان غذای دام ها است که عمدتاً در کشور های خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت صادرات آجر نمکی از کشور ما به کشور های خارجی بیشتر برای استفاده در زمینه تامین غذای دام می‌باشد.

آجر نمکی

اما در داخل کشور بیشترین کاربردی که آجر نمکی به خود اختصاص داده است، استفاده از آن برای ساخت اتاق های نمک می‌باشد که از متقاضیان بسیار زیادی برخوردار است و رونق بالایی دارد اگر می‌خواهید با این کاربرد از آجر نمکی بهتر و بیشتر آشنا شوید حتماً ادامه متن را مطالعه کنید چرا که به طور اختصاصی در مورد کاربردهای اتاق نمک صحبت کرده‌ایم و موارد مفیدی آورده شده است.

ابعاد استاندارد آجرهای نمک

از آن جا که آجر های نمک در موارد گوناگونی کاربرد دارند و در زمینه های زیادی بهره برداری می‌شوند در ابعاد متفاوتی ساخته می‌شوند؛ به نحوی که برای هر یک از کاربردها مناسب سازی شده‌اند هر یک از موارد استفاده از آجر های نمکی نیازمند ابعاد متفاوتی هستند از این رو این فرآورده حاصل از سنگ های نمک دارای ابعاد متفاوتی است.

ابداع کننده‌های آجر های نمک با توجه به کاربردهایی که برای این محصول طراحی کرده‌اند ابعاد و اندازه‌های مشخصی تحت عنوان ابعاد استاندارد برای آن‌ها تعیین کرده‌اند یعنی تولید کننده‌های انواع آجر های نمکی بایستی بر اساس ابعاد استانداردی که برای این محصول تعیین شده است به تولید بپردازند.

یادداشت

برای ساخت دیوار نمک از آجر نمک با ضخامت ۳ سانت استفاده می‌شود

ابعاد استاندارد آجر های نمک به گونه‌ای است که برای استفاده در تمامی موارد مصرفی این محصول مناسب هستند و می‌توان به راحتی از آن ها استفاده کرد.

ابعاد استاندارد آجرهای تولید شده در تولید کننده‌های معتبر از نظر عرضی به اندازه ۳ الی ۵ سانتی متر است که بنا بر نوع کاربردی که دارد متفاوت است همچنین لازم است بدانید ابعاد آجر های نمکی از نظر مساحتی نیز معمولاً در ابعادی نظیر ده در پانزده و یا ده در بیست می‌باشند.

آجر نمکی

کاربرد اتاق نمک کجاست؟

 اتاق نمک را می‌توان به عنوان پرمصرف ترین و پرکاربردترین مورد استفاده ازآجر نمک نام برد در حقیقت با توجه به بررسی هایی که در مورد کاربردهای آجرهای نمک در ایران انجام شده است، ساخت و احداث اتاق‌های نمکی به مراتب بیشتر از کاربرد های دیگر آجر نمکی است.

برای احداث اتاق های نمک در وهله اول دیوار های نمکی ساخته می شوند که با نصب این دیوار ها به یک دیگر اتاق هایی تحت عنوان اتاق نمک ایجاد می ‌شود حال سوال این جاست اتاق هایی که با استفاده از دیوارهای نمکی و یا آجر نمکی احداث می‌شوند از چه ویژگی‌هایی برخوردار هستند؟

اتاق نمکی بناهایی هستند که از زمانهای گذشته احداث می‌شدند اما افراد از خواص و ویژگی های منحصر به فرد آن مطلع نبودند در حال حاضر به علت افزایش سطح آگاهی مردم در مورد ویژگی های منحصر به فرد اتاق‌های نمک، احداث آن ها رفته رفته پر رونق تر و پر طرفدار تر شده است.

آجر نمکی

اتاق های نمکی به گونه‌ای هستند که دارای خواص درمانی بسیار زیاد و متنوعی برای افرادی می‌باشد که در این محیط به استراحت و استقرار می‌پردازند.

خواص خارق العاده اتاق های نمک که از جمله بارز ترین آن ها آرامش بخش بودن است، باعث شده در فضای داخلی اکثر استخرها احداث شوند به گونه‌ای که امروزه در اکثریت استخر های واقع در سطح کشور اتاق نمک وجود دارد.

علاوه بر استخرها اتاق های نمک در طراحی داخلی بسیاری از ساختمان ها به خصوص ساختمان های مسکونی نیز کاربرد دارند.
افراد با افزودن اتاق نمک به طراحی داخلی منزل خود می ‌توانند در هر زمانی به راحتی از خاصیت های این اتاق‌ها بهره مند شوند و در راستای بهبود بسیاری از اختلالات سلامتی خود استفاده کنند.

به غیر از استخر و منازل مسکونی اتاق نمک در مواردی چون رستوران ها، هتل بیمارستان ها، مراکز تفریحی و اقامتی و موارد دیگری از این دست نیز کاربرد دارند.

آجر نمکی

‌طراحی اتاق نمک

اتاق نمک از جمله نوین ترین و جدید ترین دستاوردهای حاصل از ابتکار عمل و خلاقیت بشر است که سابقه پیدایش آن چیزی حدود نیم قرن می‌باشد و همانطور که می‌بینید از فناوری‌های کمتر از ۱۰۰ سال اخیر محسوب می‌شود.

طراحی اتاق نمک نیز یکی از عمده ترین دغدغه‌های افرادی است که به دنبال احداث این بنا هستند و برای طراحی آن می توان از ایده‌های بسیار متنوعی بهره مند شد و با استفاده از متریال ها و اِلمان های گوناگونی به طراحی آن پرداخت.

در طراحی اتاق نمک متداول ترین طرح هایی که پیاده سازی می‌شوند طراحی اتاق به صورت غار نمک است. علاوه بر غار نمک از طرح ها و متدهای بسیار زیاد دیگری می‌توان در طراحی این اتاق ها استفاده کرد که همه آن ها به سلیقه تقاضا کننده و خلاقیت طراح بستگی دارد.

یادداشت

طراحی اتاق نمک توسط مجموعه هالیتو به صورت رایگان انجام می‌شود

لازم است بگوییم که طراحی یک اتاق نمکی اساس کار محسوب می‌شود و می‌تواند هزینه‌های گزافی را بر شما تحمیل کند یا از دوش شما بردارد ما همواره بهترین نوع اتاق نمک را با کمترین هزینه در اختیار صاحبان پروژه گذاشته‌ایم.

آجر نمکی

خواص درمانی آجر نمک

همان طور که گفتیم آجر نمکی دارای دامنه گسترده‌ای از انواع و اقسام خواص می‌باشد که قبلاً به خواص ضد میکروبی آن اشاره مختصری کرد‌یم همچنین آجر نمکی علاوه بر خواص ضد میکروبی دارای خواص درمانی عدیده‌ای هم است که منجر به بهبود بیماری ها مختلفی در افراد می‌شود و افراد بسیاری در سراسر دنیا از این موهبت الهی بهره‌های فراوان برده‌اند.

لازم است بدانید خواص درمانی آجر نمک توسط دانشمندان و متخصصین با انجام آزمایشات مکرر و متعددی به اثبات رسیده، به طوری که در حال حاضر بعضی از افراد توانسته‌اند برخی از بیماری‌های خود را با بهره‌مندی از خواص درمانی آجر نمک و اتاق های نمک بهبود بخشند.

یادداشت

اطلاعات بیشتر درباره آجر نمک را اینجا ببینید

در ادامه به برخی از بارز ترین خاصیت های درمانی این فرآورده فوق العاده اشاره کرده‌ایم که دانستن آن ها خالی از لطف نیست:

 • در فرایند بهبود بسیاری از بیماری های تنفسی نظیر بیماری هایی مثل آسم، برونشیت، حساسیت های فصلی، سیاه سرفه، بهبود روند فعالیت های ریه موثر واقع می شود. به طور کلی آجر های نمک نحوه تنفس افراد را به صورت چشمگیری بهبود می‌بخشند.
 • اکثر اختلالات پوستی اعم از اگزما های پوستی، جوش، آکنه، خارش و … را به نحو احسن درمان می‌کند.
 • اجزای سیستم ایمنی بدن را به طور قابل توجهی تقویت می کند و بدن را در مقابل بسیاری از بیماری‌های ناشی از ورود میکروب ها مقاوم می‌سازد.
 • برای آرامش اعصاب بسیار مفید است

آجر نمکی

تولید و فروش آجر نمک

 مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تولید کننده آجر نمک و سنگ نمک های مکعبی در ایران است که همانطور که پیشتر نیز اشاره شد سنگ نمک های مکعبی برای خوراک بسیار پر کاربرد است.

مشتریان مجموعه هالیتو علاوه بر داخل کشور در سایر کشورهای همجوار نیز قرار دارند به طوری که کشورهای ترکیه، آذربایجان و عراق از خریداران عمده آجر نمک از مجموعه هالیتو هستند.

برای تولید آجر نمک ما از سنگ نمک های درمانی استفاده می‌کنیم و بنا به خواست مشتریان رنگ های قرمز و نارنجی و قهوه‌ای نیز قابل برش و ارسال است.

آجر نمکی

تولید آجر نمک در  مجموعه هالیتو با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بهترین ماشین آلات انجام می‌گیرد، از این رو کشور ما دارای بهترین تولید کننده های آجر نمکی است که دارای متقاضیان متعددی در سطح کشور و همچنین کشور های خارجی می‌باشد.

فروش آجر نمک نیز به صورت های مختلفی انجام می گیرد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • فروش آجر نمک به طور مستقیم توسط تولید کننده ها
 • فروش آجر نمک در مراکز فروش سطح کشور به وسیله ی واسطه ها
 • فروش آجر نمکی در نمایندگی ها و شرکت های فروش دایر شده توسط برند های تولید کننده
 • فروش آجر نمک به صورت غیر حضوری از طریق انواع درگاه های اینترنتی
 • و …
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.