سنگ نمک گرمسار

صادرات سنگ نمک گرمسار بدون واسطه، سنگ نمک آبی، سنگ نمک قرمز، سنگ نمک نارنجی، سنگ نمک سفید اعلاء با خلوص ۹۹ درصد، سنگ نمک عمده با امکان تحویل در کشور مقصد، هندوستان، ارمنستان، گرجستان و عراق، با ارائه مجوز صادرات.

معرفی سنگ نمک گرمسار

سنگ نمک گرمسار یا همان هالیت، یک نوع سنگ نمکی است که در سطح زمین وجود دارد. گرمسار یکی از شهرستان های استان سمنان، در شمال شرق ایران است. سنگ نمک یکی از معادن مهم و پرکاربرد در صنایع مختلف است. از آن به عنوان منبع نمک خالص برای استفاده در صنایع غذایی، به عنوان ماده خام در صنایع شیمیایی و به عنوان سنگ ساختمانی و دکوراسیونی استفاده می شود. همچنین سنگ نمک در برخی مناطق به عنوان سوغاتی به فروش می رسد.

معدن سنگ نمک گرمسار در منطقه ای به نام پوست کلان در شمال غربی شهرستان گرمسار قرار دارد.

سنگ نمک گرمسار

معرفی سنگ نمک قرمز

سنگ نمک گرمسار یا سنگ نمک قرمز یکی از انواع سنگ نمک است که به دلیل رنگ قرمزی که دارد، جذابیت ظاهری بالایی دارد. این سنگ نمک، به صورت طبیعی در سطح زمین یافت می شود. سنگ نمک قرمز، در برخی مناطق جهان به ویژه در آسیای میانه و شرقی مانند ایران، پاکستان و هند، یافت می شود. برای تولید این سنگ نمک، علاوه بر استخراج از معادن، از فرایندهای انتقال و تصفیه نیز استفاده می شود.

استفاده از سنگ نمک گرمسار در ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سنگ به دلیل رنگ قرمز زیبا و خاصی که به فضاهای داخلی و خارجی می بخشد، می تواند در کف ها، دیوارها، پله ها و سایر قسمت های ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. همچنین به دلیل خواص ضد باکتریایی و ضدعفونی کننده، این سنگ به عنوان یکی از مواد اصلی در تولید محصولات بهداشتی و آرایشی به کار می رود.

لازم به ذکر است که استفاده از سنگ نمک قرمز برای داشتن یک دکوراسیون زیبا و شیک، هزینه بالایی دارد و باید وزن سنگ ها و هزینه حمل و نقل آنها را در نظر گرفت.

سنگ نمک گرمسار

تولید کننده نمک صورتی در ایران

نمک صورتی یکی نوع نمک طبیعی است که به دلیل داشتن کانیهای مختلف درون خود، رنگ صورتی را به خود گرفته است. این نوع نمک به صورت خام و بدون فرآوری در معادن نمک یافت می شود. در ایران برخی شرکت ها و معادن نمک نمک صورتی تولید می کنند. برای مثال معدن نمک زرین شهر در استان مرکزی، معدن نمک آران و بیدگل در استان اصفهان و معدن نمک خور در استان خراسان رضوی از جمله معادنی هستند که نمک صورتی تولید می کنند.

سنگ نمک گرمسار

برخی شرکت ها نمک صورتی را از طریق فرآوری نمک خام در دستگاه های خاص تولید می کنند. این شرکت ها معمولا با استفاده از نمک خام و آب پاک، نمک را از کانی های مختلف تمیز می کنند و سپس آن را خشک و بسته بندی می کنند. در کل تولید نمک صورتی در ایران به دلیل وجود معادن نمکی غنی، پتانسیل بالایی دارد و برخی شرکت ها به این صنعت مشغول هستند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.